Son Haberler
Anasayfa / Bitki / Papatyalar Açarken

Papatyalar Açarken

Mitolojiyi sevmediğimi düşünürdüm. Taki çiçek hikayelerini okuyana kadar. Çiçekleri seven hikayelerini de sever. Böylelikle o çiçek ile aranızda başka bir bağ da kurabiliyorsunuz. Öyle ki o bağ sayesinde onu daha da çok seviyorsunuz. Yok etmek, ona zarar vermek istemiyorsunuz. Hikayesi onu daha da canlı kılıyor. Capcanlı. Bir canlıya nasıl zarar verilebilir ki. O canlı böylesine güzel ve savunmasız bir şekilde öylece size bakıyorsa.

Zeus’un en güzel kızıydı Astrea. İyilik meleğiydi. İnceliğin ve zerafetin sembolüydü. Ne zman bir kötülük görse gözyaşlarına boğulurdu. Gün geldi, yeryüzündeki kötülüklere dayanamaz oldu. Babasına yalvardı. “Beni bu dünyadan uzaklaştır.” Zeus gökyüzüne gönderdi bu güzeller güzeli kızını. Astrea artık yıldızların arasından izliyordu, insanoğlunun kötülüklerini. Ve her gördüğü kötülüğe ağlıyordu. Gözyaşları tek tek toprağa döküldü. Ve her gözyaşı düştüğü yerde bir çiçeğe dönüştü. İnce, zarif, ak bir çiçek.

Papatya

Hakkında PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN

PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN
Antalya gibi güzel bir kentte yaşamanın ve Akdeniz Üniversitesi’nde üniversitelilerle birlikte olmanın keyfine varan bir öğretim elemanıyım. Yaz adındaki sanatçı ruhlu güzel bir kızın annesiyim. Öğrenmenin ve öğretmenin kutsallığına inanarak dijital bir ortamda, bilim, planlama tasarım ve peyzaj mimarlığı konularında bildiklerimi ve bazen de hissettiklerimi okuyanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Yazdıklarım hakkındaki her türlü görüş, katkı ve önerilerinizi bekliyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*