Son Haberler
Anasayfa / Genel Yazılar / Yeni Yıl

Yeni Yıl

 

Sizi bilemem ama benim için çok zor bir yıldı 2017. Hiç üzülmediğim kadar üzüldüm. Hiç sinirlenmediğim kadar sinirlendim. Allah’a şükür mutlu ve heyecanlı günlerim de oldu. Bilgilendim, yenilendim. Hastalandım, iyileştim. Sevdim, sevildim. Yaşadım anlayacağınız, yaşıyorum şükürler olsun.

Final haftası başladı. Ben mutluyum. Öğrencilerimden gelen dönüşler güzeldi, Hepbirlikte çalıştık, çabaladık. Bu sene birinci sınıflara da dersim vardı. En gençlerle olmak, onlara da birşeyler verebilmek güzeldi. Hep kağıtta kalmadık bu sene. Canlı materyallerle minyatür bahçeşer yaptık üçüncü sınıflarla. Çok güzeldi. Kapak resmi onların eseri. Ben çok sevdim birbirinden güzel 11 çalışmayı.

Kararlar aldım 2018 de gerçekleştirmeye çalışacağım. Bana yeni bir ben lazım. Daha planlı yaşayacağım. Size de tavsiye ederim. Daha başarılı, daha verimli, daha mutlu olmak için. Başarılı olmak, teadüflere bağlı değildir. İyi hazırlanmış bir plan izlemek, bizi başarıya götürecektir. Planlama, bizi şu anda durduğumuz yerden, olmak istediğimiz daha iyi bir noktaya taşıyacak önemli bir eylemdir. Planlama, sahip olduklarımızın farkına varma, mevcut durumumuzu analiz etme, amaçlarımızı ortaya koyma ve bunlar için yol çizme adımlarından oluşur.

Bunları bilmeme rağmen pekçok insan gibi günübirlik yaşardım. Zamanım olmazdı hiçbir zaman. Plansız yaşamak için hep geçerli sebeplerim vardı. Ama o devri kapatacağım 2018’de. Artık daha başarılı olmak için, amaçlarım üzerinde düşüneceğim. Ona göre hareket edeceğim. Ne de olsa planlama bizim işimiz:)

Hakkında PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN

PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN
Antalya gibi güzel bir kentte yaşamanın ve Akdeniz Üniversitesi’nde üniversitelilerle birlikte olmanın keyfine varan bir öğretim elemanıyım. Yaz adındaki sanatçı ruhlu güzel bir kızın annesiyim. Öğrenmenin ve öğretmenin kutsallığına inanarak dijital bir ortamda, bilim, planlama tasarım ve peyzaj mimarlığı konularında bildiklerimi ve bazen de hissettiklerimi okuyanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Yazdıklarım hakkındaki her türlü görüş, katkı ve önerilerinizi bekliyorum.

3 yorum

 1. Sevgili Hocam;
  sizleri çok özledim..
  meğer okulum da hocalarım da Antalya da hayatımın bir parçası olmuş.. hala alışamadım buradaki hayata işe -güce, sırf okul gibi kutsal bir yerden ayrılmamak için yüksek lisansa bile başladım ancak..Akdeniz üniversitesinin kokusu büyüsü yok buralarda..
  okulumuza hocalarıma benden selam soyleyin .. sizin gibi bilgi vermeye açık bir hocanın dokunuşu bende olduğu için çok şanslıyım..bu arada, terrarium harika görünüyor..

  sevgiler KÜBRA ÖZŞAHAN

  • DOÇ. DR. REYHAN ERDOĞAN
   DOÇ. DR. REYHAN ERDOĞAN

   Her zaman beklerim Kübra. Biz burdayız. Sizleri yeniden görmek çok güzel oluyor. Sevgiler, mutluluklar…

  • DOÇ. DR. REYHAN ERDOĞAN
   DOÇ. DR. REYHAN ERDOĞAN

   Başarılar Kübra. Mutluluk senin elinde bunu asla unutma. Sen istersen gittiğin her yerde parlarsınç Artık Dünya bir bilgisayar ekranı kadar uzakta. Sen yeterki ulaşmasını bil. Kitaplar oku. Hayal et. Kendini işine ver. Hayat daha güzel olacak. Yeterki kabullen. Canım benim. Sen şükretmeyi, teşekkür etmeyi, güzeli bilen bir insan olarak ne yazık ki çevrenden hep daha farklı bir yerde olacaksın. Bunu da sen içine dönerek tölere edebilirsin. Ama verici olmayı da unutma. Selamlar, sevgiler…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*