Son Haberler
Anasayfa / Kişisel Gelişim / Arkadaşa son veda

Arkadaşa son veda

Çok üzgünüm. Buruk acı ne demek bugün anladım. Dünyalar tatlısı, yaşam dolu Akasya’nın melek  annesi arkadaşım Saliha yıldız oldu çok uzaklarda. 12 yaşında bıcır bıcır bir yavrucağın dünyanın en zor acılarından biri ile çok erken tanışması gerçekten çok zor. Karmaşık, tanımsız bir ruh hali içindeyim. Sevenlerine Allah sabır versin. Ama en çok ta Akasya’ya ve Mustafa Bey’e. O çok zor üç yıllık hastalık sürecinden sonra, gideceğini bilip üç gün öncesinden misafirleri için telaşa düşen melek gibi bir anne. Artık yok.

Benim Amazon diye tanımladığım, başkalarına söylemediğim, içten içe hayranlık duyduğum kadınlarımdan biri idi Saliha. Her gördüğümde beni şaşırtır, tavırları beni düşündürür, aile ilişkileri çok hoşuma giderdi. Boylu poslu, güçlü kuvvetli, akıllı ve çalışkan bayan avukat. Mekanı cennet olsun. Çok seveni varmış. Ben de sevmişim. Kaybedince anladım. Hala ağlamamdan belli. Kendi kendime rol yapamam ya.

Dünyanın en güzel pişisini yedim. Aslında veda günlerinde sürekli yeme içme derdine düşülme geleneğini hiç sevmem. Ama her lokması çok güzeldi. Keşke onu bir gün ben de yemeğe davet etseydim. Ona gitseydim güzel günlerde. Kısmet değilmiş. O ölünce gittim.

Arabada dinlediğim Harris şarkıları bana hep Saliha’yı hatırlatacak. Ne zaman Atatürk Parkı’nda koşsam Saliha’yı hatırlayacağım. Ölüm kaçınılmaz. Ama sağlığında güzel yaşamak, güzel duygular verebilmek çevresindekilere bir ayrıcalık. Saliha giderken bile çok güzel örnek oldun bana. Teşekkür ederim. Nurlar içinde uyu arkadaşım Saliha Can. Rumuzu Salisya olan bir yazarla tanışırsanız o benim arkadaşım Saliha ve Mustafa’nın kızı Akasya Can.

Hakkında PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN

PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN
Antalya gibi güzel bir kentte yaşamanın ve Akdeniz Üniversitesi’nde üniversitelilerle birlikte olmanın keyfine varan bir öğretim elemanıyım. Yaz adındaki sanatçı ruhlu güzel bir kızın annesiyim. Öğrenmenin ve öğretmenin kutsallığına inanarak dijital bir ortamda, bilim, planlama tasarım ve peyzaj mimarlığı konularında bildiklerimi ve bazen de hissettiklerimi okuyanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Yazdıklarım hakkındaki her türlü görüş, katkı ve önerilerinizi bekliyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*