Son Haberler
Anasayfa / Genel Yazılar / Aşk ve başarı

Aşk ve başarı

“Aşkla çalışmak nedir bilir misiniz? Yüreğinizden çekilmiş iplikle, sanki sevgiliniz giyecekmiş gibi, bir kumaşı dokumaktır” Halil Cibran

Sözde etkilenmemek mümkün değil. Bugünlerde hep duyuyoruz ya ne yaparsan yap aşk ile yap. Gördüğüm kadarıyla insanları gaza getirmek için çok yeterli olmuyor şarkılar. Benim sınav döneminde anladığım bu. Yine küçük bir grup gerçekten yaptığının hakkını veriyor. Diğerleri  miş gibi görünmeye devam ediyor. Belki de yanlış olan herkesten her şeyi beklemek. Biz de hoca olarak her öğrencide verdiğimiz her şeyi almasını istiyoruz. Hatta üstüne üstlük verdiğimizin dışında araştırıp verdiklerimizin üstüne yeni bir şeyler koymasını bekliyoruz, hatta ve hatta bir de yaratıcı olmasını hayal gücünü kullanmasını ve kimsenin yapmadığı şeyleri yapmasını istiyoruz. Biz kafayı mı yedik nedir? Doğrusu biz bir garibiz. Sorun bizde galiba:)

Benim kızım kitap ayracı yapmış. Kimse ondan böyle bir şey yapmasını istemeden. Sadece kendi istediği için. Ama bence aşkla yapmış. Bana göre çok da başarılı olmuş. O hiçbirşey yapmasa da onu severim. Ama bu üretken haliyle ona sevginin ötesinde bir de saygı duyuyorum.

Hakkında PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN

PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN
Antalya gibi güzel bir kentte yaşamanın ve Akdeniz Üniversitesi’nde üniversitelilerle birlikte olmanın keyfine varan bir öğretim elemanıyım. Yaz adındaki sanatçı ruhlu güzel bir kızın annesiyim. Öğrenmenin ve öğretmenin kutsallığına inanarak dijital bir ortamda, bilim, planlama tasarım ve peyzaj mimarlığı konularında bildiklerimi ve bazen de hissettiklerimi okuyanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Yazdıklarım hakkındaki her türlü görüş, katkı ve önerilerinizi bekliyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*