Son Haberler
Anasayfa / Genel Yazılar / Enerjine sahip çık

Enerjine sahip çık

HepimiZin yanından ayrıldıktan sonra tükendiğimizi hissettiğimiz kişiler vardır. Bunun nedenini “Seda Diker” çok güzel anlatmış. Yanından ayrıldığımızda kendimizi bitkin hissettiğimi insanlara da Seda Hanım “Enerji vampirleri” diyor. Ortaokulda okuduğum bir korku kitabı aklıma geldi. “Hepimiz vampiriz” isimli kitap. O zamanlar sokuksu okurduk arkadaşlarla bu tarz romanları. Zaman nasıl geçer anlamazdık. Ne değişti derseniz? Aslında ben yine aynı ben. Başladığım zaman sevdiğim bir kitaba zaman nasıl geçer bilmem.

Bazı insanlar, bilinçaltlarındaki korkuları ve sevgisiz oldukları için pozitif düşünceler açısından öyle açlar ki içlerinde hiç yaşam enerjisi yok. Dolayısıyla da yaşam enerjisi bulabilmek için çevrelerindeki insanlardan, muhataplarından enerji çalıyorlar. Bunu karşılarındaki insana olumsu düşünce ve duygularını empoze ederek yapıyorlar. Ne yazık ki Evren’de enerji, alışveriş esasına göre işliyor. SiZ birine negatif yüklerseniz, ondan pozitif alırsınız. Çok basit görünüyor ama çok ta acımasız.

Negatif enerji yüklemenin yolları, karşımızdaki kişiye bir biçimde, suçluluk, endişe, kendimizi acındırma, öfke, kin, nefret gibi duyguları yükleyecek biçimde hareket etmektir. Küserek ve sessiz kalarak iletişim yollarını kesmek de endişeye sebep verdiği için yine enerji çalar. Muhatabımıza bağırmak, eleştirmek, hakaret etmek de enerji çalmaktır. Gıybet etmek😆De enerji çalmaktır. Çünkü gıybet esnasında bitini yargılarsınız. Ve en önemlisi de fiziksel şiddet. Allah korusun🙏

Bunu yapan kişiler, kendilerini iyi hissetmeye başlarlar. Çünkü onlar yaşam enerjilerini devam ettiremeyecek kadar korku doludur. Bilinçaltlarında, duygusal bedenlerinde hep korku ve yetersizlik hisleri, değersizlik ve güvensizlik hissederler. Bunları dönüştürendedirler için, kendi kendilerini besleyeceklerdi yerde, başkalarının enerjilerini çalarlar.

Sizi korkutan biri varsa çevrenizde sakın korkmayın. Aslında Allah’tan başka hiçbirşeyden korkmayın. Kötü birşey yapmadığınız sürece Allah’ta korku değil hep sevgiyle ve aşkla anılmalı zaten, öyle değil mi?

Nekwrden ve kimlerden korktuğunuzun farkına varın. Korkularınızı önemsiz görmeyin. Yoksa büyün yaşam enerjiniz tükenir.o korktuğunuz insanlar sizin karşınızda sizin enerjilerimizle gezinirken siz tükenmiş ve eksik olarak kalıverirsiniz. İlahi adalet yerini bulsa da siz Allah’a güven eksikliğiniz yüzünden acı çekersiniz. Unutmayın. Birileri dizi incitecek, korkutacak şeyler söylüyorsa bu sadece onun fikridir. Sizin ya da diğerlerinin değil.

Hakkında PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN

PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN
Antalya gibi güzel bir kentte yaşamanın ve Akdeniz Üniversitesi’nde üniversitelilerle birlikte olmanın keyfine varan bir öğretim elemanıyım. Yaz adındaki sanatçı ruhlu güzel bir kızın annesiyim. Öğrenmenin ve öğretmenin kutsallığına inanarak dijital bir ortamda, bilim, planlama tasarım ve peyzaj mimarlığı konularında bildiklerimi ve bazen de hissettiklerimi okuyanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Yazdıklarım hakkındaki her türlü görüş, katkı ve önerilerinizi bekliyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*