Son Haberler
Anasayfa / Proje I / TASARIMCI

TASARIMCI

Proje tasarımı için eline yeni kalem alan arkadaşlar. Sizlere önce tasarımcı kimdir? tanımlamak istiyorum.

Tasarımcı, başkalarının problemlerini bildik formüllerle çözebilme becerisi yerine, yeni problemleri tanımlama ve farklı çözüm alternatiflerini yaratma becerisine sahip olan kişilerdir.

Çok mu zor geldi? Hiç değil? Korkmayın. Cesur ve istekli olun yeter. Gerisi zamanla gelecektir. Sizden istediğim lütfen sıradan olmayın. Geleceği görmeye çalışın.

Bir sorun kendinize. Anlamaya çalışın “Dünya nereye gidiyor?”

Hayalgücünüz bilgiden daha değerlidir. Bir tasarımcı olacaksanız bunu asla unutmayın.

Kısa sürede alternatif süreçler oluşturabilmek için düşünme pratikleri yapın. Sıradan çözümleri atın bir kenara. Yeni çözümler sizin çözümleriniz olsun.  Bunun içinde önce problemi iyi tanımlayın. Biliyorum kolay değil değer yaratmak. Ama zaten sizin varlığınız bile başlı başına bir değer. Siz sadece varlığınızın farkına varıp içinizdekini dışarı çıkarmak için çabalamalısınız. Sonra gerisi gelecek. Var olmanın dayanılmaz hafifliğinin keyfine birlikte varacağız. Tasarlayacağız. Çizeceğiz. Projelendireceğiz. Detaylandıracağız. Bir bakmışız Peyzaj Mimarıyız. Sevgiyle kalın….su7

Hakkında PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN

PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN
Antalya gibi güzel bir kentte yaşamanın ve Akdeniz Üniversitesi’nde üniversitelilerle birlikte olmanın keyfine varan bir öğretim elemanıyım. Yaz adındaki sanatçı ruhlu güzel bir kızın annesiyim. Öğrenmenin ve öğretmenin kutsallığına inanarak dijital bir ortamda, bilim, planlama tasarım ve peyzaj mimarlığı konularında bildiklerimi ve bazen de hissettiklerimi okuyanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Yazdıklarım hakkındaki her türlü görüş, katkı ve önerilerinizi bekliyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*