Son Haberler
Anasayfa / Genel Yazılar / Gelecek Bir Gün Gelecek

Gelecek Bir Gün Gelecek

Bugün FB’de katıldığım kitap zincirine istinaden “arkadaşıma hangi kitabı göndersem” sorusunun cevabı beni canevimden vurdu. Çağdaş Dünya Edebiyatı yazarlarından Christa Wolf  “Kesinti” adlı romanı geçti kitaplıktan elime. İlk sayfadaki söz tam da bugünleri anlatıyor.  Daha doğrusu bu günlerdeki bizi: “Hayvanla gerçek insancıl insan arasındaki uzun zamandı aranan geçiş üyesi biziz.” demiş Konrad Lorenz. Ürperdim doğrusu. İnanılmaz bir ifade. Kızım geliyor aklıma. Nasıl bir Dünya’da yaşayacak. Tüm dünya dar geliyor bana. Heryer aynı. İnsanlık ilkelleşiyor. İlkellik kelimesi az geliyor. İnsanlık nereye gidiyor? Bilemiyorum.

Hep kahır, hep kahır, hep kahır. Toplumca tükendik. Nefes alamıyoruz. Ama umudumuzu kesmedik. Güzel günler gelecek. Hiç ölmeyecek gibi Dünya, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışacağız. Bu ülke bizim. Bu Dünya bizim. Çocuklarımızın geleceği için umudumuzu kaybetmeyeceğiz. Çalışmaya, okumaya, düşünmeye devam. Kandilimiz mübarek olsun.

Hakkında PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN

PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN
Antalya gibi güzel bir kentte yaşamanın ve Akdeniz Üniversitesi’nde üniversitelilerle birlikte olmanın keyfine varan bir öğretim elemanıyım. Yaz adındaki sanatçı ruhlu güzel bir kızın annesiyim. Öğrenmenin ve öğretmenin kutsallığına inanarak dijital bir ortamda, bilim, planlama tasarım ve peyzaj mimarlığı konularında bildiklerimi ve bazen de hissettiklerimi okuyanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Yazdıklarım hakkındaki her türlü görüş, katkı ve önerilerinizi bekliyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*