Son Haberler
Anasayfa / Kişisel Gelişim / Yine Yeniden

Yine Yeniden

Aralık. Yeni yıl kapıyı araladı. Bize geliyor. Yeni umutlarla, yeni güzelliklerle soğuk günlerde içimizi ısıtan sıcak bekleyiş içinde geliyor. Yeni ve yepyeni bir yıl. Nasıl karşılayacağımın telaşı var içimde. Bıraktım başkaları düşünsün diye. Ailemin diğer fertleri karar versin. Ben tembellik edeyim. Sorumluluk almayayım. Ama yavaştan yavaştan etkileyeyim onları görüşlerimle. Bir kere söyleyip çekileyim. Sonra onlar üstüne gitsin fikrin. Sonra sahiplensinler fikrimi. İyi geçerse onlardan; kötü olursa Allah’tan. Benim hiç suçum yok:) Politik bir davranış belki. Belki hiç dürüstçe değil. Ne yapalım? Bu yılda böyle olsun.

Yıl bitiyor. Hüzünlüyüm bir taraftan, bir taraftan da heyecanlıyım her yıl ki gibi. Her şeyin eski görünümlü yenisini seven biri olarak bu yıl da sandıktan eski yeniler çıkardım. Spora başladım mesela bu yıl sonunda. Yeni yılı beklemedim yeni şeyler için. 33 sene önceki gibi koşmaya başladım. Eski bedenimle 15 yaşında bir kız gibi koşuyorum. Evet Antalya maratonuna katılacağım. Tıpkı eski günlerdeki gibi ölesiye koşacağım. Yapabilirim sanıyorum Allah’ın izniyle. Sağlık olsun yeter ki. Çalışmalara başladım. Çok heyecanlı ve yorucu günler beni bekliyor. Yarış atı gibi koşturduğum hayatımda gerçek anlamda koşacağım. Çok heyecan verici.

Herşey içimizde istemek lazım önce. Bazen yanı başımızdaki güzelliklerden bile bi haber yaşıyoruz. Bazen kendimizden  bihaberiz.

Burcu Güneş’in Gül Kokusu şarkısına bayılıyoruz kızım ve ben. 2012 yılındaki albümden. Defalarca dinleriz. İki gün önce aynı CD yi yeniden dinlemek istedim arabada. Bir kaç kez “Gül Kokusu” ve diğer şarkılar devam etti. Ve sonra bir şarkı keşfettim ki inanamadım kulaklarıma. “Hasret Kaldım” şarkısı. Burcu Güneş’in o buğulu ve beni benden alan sesi ile  kendimden geçtim. Nasıl güzel bir şey bu. Binlerce kez şükürler olsun bu duyguları hissedebildiğim için. Çok güzel şarkı çok. Peki ben daha önce neden fark etmedim bu güzelliği? İnanın hiçbir açıklaması yok. Kalp gözü ile ilgili olabilir.  Bilmiyorum. Bazen sahip olduğumuz güzelliklerin farkına varamıyoruz. Asıl konu bu. Sözler de çok güzel ama.

HASRETKALDIM

Ağlayacaksan al gözlerimi

Seninmiş gibi dök yaşını

Kabuslarını ver al düşlerimi

Mışıl mışıl kapa gözlerini

Günahlarını gönder bana

Ben çekerim senin cehennemini

Günahlarını gönder bana

Ben çekerim senin cehennemini

Öyle kanadım ki ben sana

Akacak bir ben kalmadı

Öyle derindim ki ben sana

Atacak bir kulacım kalmadı

Öyle uzaktım ki ben sana

Avazı çıktığı kadar hasret kaldım

Öyle uzaktım ki ben sana

Avazı çıktığı kadar hasret kaldım

 

Dinlemediyseniz kesinlikle tavsiye ederim. Çok başarılı sanatçılarımız var. Kendimizle gurur duymalıyız. Teşekkür ederim Burcu Güneş. İyi ki varsın. İyi ki var sizin gibi sanatçılar.

Hakkında PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN

PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN
Antalya gibi güzel bir kentte yaşamanın ve Akdeniz Üniversitesi’nde üniversitelilerle birlikte olmanın keyfine varan bir öğretim elemanıyım. Yaz adındaki sanatçı ruhlu güzel bir kızın annesiyim. Öğrenmenin ve öğretmenin kutsallığına inanarak dijital bir ortamda, bilim, planlama tasarım ve peyzaj mimarlığı konularında bildiklerimi ve bazen de hissettiklerimi okuyanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Yazdıklarım hakkındaki her türlü görüş, katkı ve önerilerinizi bekliyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*