Son Haberler
Anasayfa / Sanat / Renklerin Büyüsü

Renklerin Büyüsü

Güne gri tonlarında başlamıştım. Hareketli bir hafta sonunun ardından hafif kırgın bir vücutla başladım pazartesi gününe. Devlet meseleleri, seçim geldi geçti bile. Bir oyumdan başka birşeyim yok yapabileceğim. Verdim gitti. Sonra okulda çalışkan öğrencim Şeymanın gözlerindeki ışıltıyla günüm renklenmeye başladı. Tasarımda renk konulu makale üzerinde bir süre heyecanla çalıştık. O bu şu derken gün bitti. Hayatımda iyiki var dediğim mekanlardan biridir Antalya Tenis İhtisas Kulubü. Herkes tenis oynamaya gider oraya. Ama ben nefes almaya giderim. Biraz nefes alıp ferahlamak için kızım ve eşimle buluştum orada. iyi ki gitmişim. Ruhum da şenlendi. Çok güzel bir resim sergisi ile karşılaştım. Resimler onları yapan sanatçılar kadar sıcak ve güzeldi. Olanağı olanlar bu günlerde giderlerse gezebilirler. Gidemeyenler için bu güzel resimleri benim gözümden sunuyorum.

IMG_4517

IMG_4460

IMG_4462

 Eski ahşap çerçeve üzerine üç boyutlu çalışılmış olağanüstü bir eser.

IMG_4458Gecenin derinliklerinden gelen bir melek. Gece mavisi ve beyazın saflığı en sevdiğim ikili. bir de sarı vurgularla nefis duruyor.

IMG_4457Renkler çok güzel ama baykuşun masum ve sevimli halini seviyorum. Vahşi değil.

IMG_4453Fotoğraftaki titreklik benim hatam. Ama diğer tarftan kelebeklere uçuyor etkisi vermiş. Ne hoş değil mi:)

IMG_4444

IMG_4443

IMG_4441O masada ben de olsaydım dedirtiyor adeta. Sarı bir elbise ile aralarına karışsam.

IMG_4440

IMG_4439

IMG_4438

Resim yapmak isteyen herkes resim atölyelerinde ders alarak güzel resim yapabilir. Ressam Beyhan Mete Gök’e ait Beyhan Sanat Evi yukarıdaki resimlerin yapılmasına olanak vermiş. Belki sizin yapmak için beklediğiniz resimlerinize de……..

Hakkında PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN

PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN
Antalya gibi güzel bir kentte yaşamanın ve Akdeniz Üniversitesi’nde üniversitelilerle birlikte olmanın keyfine varan bir öğretim elemanıyım. Yaz adındaki sanatçı ruhlu güzel bir kızın annesiyim. Öğrenmenin ve öğretmenin kutsallığına inanarak dijital bir ortamda, bilim, planlama tasarım ve peyzaj mimarlığı konularında bildiklerimi ve bazen de hissettiklerimi okuyanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Yazdıklarım hakkındaki her türlü görüş, katkı ve önerilerinizi bekliyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*