Son Haberler
Anasayfa / Kişisel Gelişim / Karga karga gak dedi

Karga karga gak dedi

Bazen hiç bir şey zannettiğimiz gibi değildir. Bugünlerden ilginç şeyler yaşıyorum. Belki daha sonra paylaşırım. Ama bu yaşadığım diğerlerinin üstüne tuz biber oldu. Çok enteresan.

Üç gün önce eşim şehir dışında idi. Gece kızımla evde yanlızdık. Sabah beşbuçukta taktak, taktak, taktaktak ……gibi gelen seslerle uyandum. Komşulardan biri kalorifer borusuna vurarak ses çıkarıyor gibiydi. Yatağımdan kalkmadım. Ama uykum kaçtı. Yarım saat sürdü bu ses. Sabrettim tekrar uyudum. Ertesi gün eşim geldi. Aynı saatte bağıran bir erkek sesine eşlik ediyordu bu taktaklar. Bir süre sonra kesildi. Bizde karşı siteden geldiğini anlayınca bağırmaların yapacak birşey yok diye geri uyuduk. Üçüncü gün aynı saatte başladı taktaklar. Söylemeyi unuttum. Bu taktaklara arada bir de karga gaklaması ekleniyordu. Daha doğrusu bir süre taktak, bir süre gaaaak gaaaak:) O gece kızımda bizimle uyuyordu ve seslere uyanır uyanmaz karga yapıyor dedi. Babamız ikna olmadı tabiki. o balkon bu pencere derken arkadaki sitenin üçüncü katında kargayı suç üstü yakaladı. Karga yapıyormuş gerçekten bu sesleri. Çok sevindik. Çünkü böylesine bir saatte böyle düşüncesiz hareket eden bir komşuyu kimse istemez. Biz hiç istemeyiz. Ama kargayı affedebiliriz.

Birilerini suçlamadan önce işin aslını iyi anlamak lazım. Bazen de o olaya neden olan şeyler neler olabilir düşünmek gerek. Tanrı bile insanları sorgulamak için ahiret gününü yaratmış. Acele karar verip te insanların günahını almayalım. Kargalar da suçlu olabilir:) Yarın hepimiz için hayırlı bir seçim günü olsun. Gelecek nice güzel günlere……

Hakkında PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN

PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN
Antalya gibi güzel bir kentte yaşamanın ve Akdeniz Üniversitesi’nde üniversitelilerle birlikte olmanın keyfine varan bir öğretim elemanıyım. Yaz adındaki sanatçı ruhlu güzel bir kızın annesiyim. Öğrenmenin ve öğretmenin kutsallığına inanarak dijital bir ortamda, bilim, planlama tasarım ve peyzaj mimarlığı konularında bildiklerimi ve bazen de hissettiklerimi okuyanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Yazdıklarım hakkındaki her türlü görüş, katkı ve önerilerinizi bekliyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*