Son Haberler
Anasayfa / Kişisel Gelişim / Kendinle Mücadele

Kendinle Mücadele

Gün gelirde kendinizden sıkıldığınız, kendinize kızdığınız, ya da hayatınızdan bezdiğiniz olursa kendiniz yüzünden korkmayın çaresi var. Kendinizi cezalandırın. iyi hissedeceksiniz. Bu tabi ki kafayı duvara vurmak anlamında değil:) Buna kendinle mücadele diyebiliriz. Mücadele her anlamda iyi bir şeydir. Peki insan kendisiyle nası mücadele eder? Çok kolay.

Kendinize herhangi bir sebepten kızdınız. Arkadaşınıza istemediğiniz bir şey söylediniz. Bir dersten pisi pisine düşük not aldınız.Hemen karamsarlığa kapılıp kendinizi paralamayın. Kendinizi cezalandırın. Canınız film seyretmek istiyorsa, televizyonu kapatıp ders çalışın. Dışarı çıkmak dağıtmak istiyorsanız, tam tersine evde oturun, evde oturmak yalnız kalmak istiyorsanız; dışarı çıkıp kalabalığa karışın. İstediğinizin tersini yapın. Sonrada kafanızda sizi üzen şey neyse onu unutun. Çünkü cezanızı ödediniz. Bazen size uygun olanın tersini yapmak iyidir. Ters davranmak iyidir. Çünkü o durumda kendinle savaşıyorsun. Kendi kendinin hakkından geliyorsun. Bir çeşit pratik yapmaktır bu. Hayatı daha zevkli kılar. Kendine kızıp ta başkalarına saldırmaktan iyidir:)

83d4e0bc-8f5e-41e0-906f-4e0b756051d7

Hakkında PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN

PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN
Antalya gibi güzel bir kentte yaşamanın ve Akdeniz Üniversitesi’nde üniversitelilerle birlikte olmanın keyfine varan bir öğretim elemanıyım. Yaz adındaki sanatçı ruhlu güzel bir kızın annesiyim. Öğrenmenin ve öğretmenin kutsallığına inanarak dijital bir ortamda, bilim, planlama tasarım ve peyzaj mimarlığı konularında bildiklerimi ve bazen de hissettiklerimi okuyanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Yazdıklarım hakkındaki her türlü görüş, katkı ve önerilerinizi bekliyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*