Son Haberler
Anasayfa / Tasarım / Tim Newbury

Tim Newbury

IMG_2697IMG_2698

Tim Nuwbury’nin The Ultimate Garden Designer adlı kitabı ev bahçesi projesi çalışanları için oldukça güzel rehber oluşturacak nitelikte bir kitap. Kitabın içeriği şöyle:

Birinci Bölümde,

Bütün Bahçeler- Complate gardens

Kırevi Bahçeleri -Cottage gardens

Mutfak Bahçeleri -Kitchen gardens

Eğlence Bahçeleri -Gardens for entertaining

Aile Bahçeleri -Family  gardens

Özel İhtiyaç Bahçeleri- Gardens for special needs

Bitki Meraklıları için Bahçe- Plant enthusiast’s gardens

Su Bahçeleri-Water gardens

Japon Stilinde Bahçeler-Japanese style gardens

Kapalı Bahçeler-Enclosed gardens

Formal Bahçeler-Formal gardens

Sahil Bahçeleri-Coastal gardens

Doğal Bahçeler-Wildlife gardens

Ön Bahçe-Front gardens

Çatı Bahçeleri-Roof gardens

Bahçeler oldukça detaylı bir şekilde sınıflandırılmış. İkinci Bölümde havuzlar, akarsu ve su yüzeyleri, kaya bahçeleri, pergolalar, arklar, gazebolar, yer döşemeleri, merdiven, rampa, tırmanıcı yüzeyleri, duvarlar ve çitler, bitki yatakları sınır elemanları, saksı ve konteynırlar  örneklerle anlatılmaktadır. Üçüncü bölümde ise bitkiler ve bitki özellikleri verilmiştir.

Her yere ve her bütçeye uygun 100’ün üzerinde tasarım örneği içeren kitap ev bahçeleri konusunda yazılmış en iyi peyzaj mimarlığı kitaplarından biridir. Yazara buradan teşekkür etmek istiyorum. Bu arada kitabın fiyatı 22.50 Amerikan Doları. Amazondan bulmak olasıdır.

IMG_2663IMG_2664

IMG_2727IMG_2728Newbury, T., 2010. The Ultimate Garden Designer, The next best thing to hiring a garden designer, hamlyn, p.256.

 

Hakkında PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN

PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN
Antalya gibi güzel bir kentte yaşamanın ve Akdeniz Üniversitesi’nde üniversitelilerle birlikte olmanın keyfine varan bir öğretim elemanıyım. Yaz adındaki sanatçı ruhlu güzel bir kızın annesiyim. Öğrenmenin ve öğretmenin kutsallığına inanarak dijital bir ortamda, bilim, planlama tasarım ve peyzaj mimarlığı konularında bildiklerimi ve bazen de hissettiklerimi okuyanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Yazdıklarım hakkındaki her türlü görüş, katkı ve önerilerinizi bekliyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*