Son Haberler
Anasayfa / Kişisel Gelişim / Dinlenirken Çalışmak

Dinlenirken Çalışmak

Yıl sonu telaşı hepimizi inceden inceden sarmaya başladı. Kolay değil tabi koca bir yıl daha bitti. Önceki yıllarda günler bitmek bilmezdi. Ne çok şey sığardı bir güne. Şimdi yıllar nasıl geçiyor anlamıyorum. Yıl sonu gelince bütün bir yıl yaptıklarımız ve yapamadıklarımızın dökümünü yaparken bazen bir gurur kaplıyor içimi yaptıklarımdan başardıklarından dolayı, bazen de bir hüzün sarıyor yüreğimi yapmak isteyip de yapamadıklarımdan, ya da yaptığım yanlışlardan dolayı.

Yine de yılın yorgunluğu ile birlikte bir şeyleri yıl bitmeden tamamlama telaşındayım, koca bir yılın yorgunluğunun üstüne. İşte bu yüzden dinlenirken çalışmak gerek. Peki nasıl olacak bu iş. Bazı rütin işleri rölantiye alıp bitmesi gereken işlere yoğunlaşmak gerek. Başkalarını memnun etmek için yaptığım işlerden vazgeçip, kendime dönerek. Sevdiğim bir televizyon programı karşısında, dizimde laptop çalışmak. Fazla yormadan kendimi. Fazla dışarı çıkmadan, alışveriş merkezlerinden, sinemalardan, gezmelerden uzak, oturduğum yerden çalışmak. Biraz sosyal ortamlardan kaçarak, kendime dönerek, mükemmel olmaya çalışmadan, işe odaklanarak sonuca ulaşmak.

Yılın son yirmi gününde başarmak için hepimiz birazcık içimize dönelim. Kendimize bakalım. Birbirimizi anlayalım empati yaparak. Yıl sonu yoğunluğudur işi vardır insanın bilelim. Nasıl olursa yılın son günü yeni yılın başında acısını çıkarırız bu günlerin. Hadi çalışalım hep birlikte. Güzel bir yeni yıl için.

Hakkında PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN

PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN
Antalya gibi güzel bir kentte yaşamanın ve Akdeniz Üniversitesi’nde üniversitelilerle birlikte olmanın keyfine varan bir öğretim elemanıyım. Yaz adındaki sanatçı ruhlu güzel bir kızın annesiyim. Öğrenmenin ve öğretmenin kutsallığına inanarak dijital bir ortamda, bilim, planlama tasarım ve peyzaj mimarlığı konularında bildiklerimi ve bazen de hissettiklerimi okuyanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Yazdıklarım hakkındaki her türlü görüş, katkı ve önerilerinizi bekliyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*