Son Haberler
Anasayfa / Kişisel Gelişim / Teşekkürler Yalan Dünya Geçen Bahar

Teşekkürler Yalan Dünya Geçen Bahar

6.06.2014

Teşekkürler Yalan Dünya Geçen Bahar

Tabi ki üzüntüm geçti. Boşuna kitaplar yazmadılar “Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak” diye. Tabi ki üzüntüm geçecek. Şimdiyi yaşamak lazım. Şimdi güzel, şimdi eğlenceli, şimdi biraz nostaljik. Yalan Dünya’nın sezon finali çok güzeldi. Keyifle izledim. En güzeli de bu gün “Yeni Türkü”yü misafir etmeleri idi. Özlemişim. En son 1990’dı galiba dinlediğim onları. Adana’da Atatürk Park’ında. Arkadaşım Füsun Aktaş’la. Erkenden gitmiştik, ön sıralarda yer bulmak için konserde.  Saatler öncesinden. Açık havada mükemmel bir konserdi. Bugün gibi hatırlıyorum. Bayılmıştım zevkten. O günlere döndüm. Yeni Türkü “Aşk yeniden” derken, ben Yeni Türkü’yü yeniden aynı heyecanla dinledim. Bilmeyenler dinlesin “Neymişik Yeşilmişik” şarkısını. Bugünlerin temasına uygun.
Güzel her zaman güzeldir. Her dönemde değerini korur. Yeni Türkü güzel bir grup. Teşekkürler Yeni Türkü.
Bahar dönemi bitti Akdeniz Üniversitesi’nde. Ama öyle kolay kolay bitiremezsiniz dönemi hoca iseniz. Teknoloji var ya notları giremezsiniz. Defalarca denemeniz lazım. Bir kere sabır sınavından geçeceksiniz. Sınanacak sabrınız öyle kolay kolay olmaz işler. Aynı işi defalarca yaparak not girmenin tadına varacaksınız. Alıştık nasıl olsa. Bu sene yine sınavımızı veririz. Biliyoruz ki iklim değişecek Akdeniz olacak. Öğrencilerimiz notlarını ekranda görecek. Herşey onlar için. Herşeye rağmen onları ve okulumuzu seviyoruz. Şükürler olsun. Güzel okulumuz, güzel öğrencilerimiz iyi ki var.  İşimiz bu. Sezon finalinin notlarını da gireriz zevkleJ Keşke herkes çok çalışsa ve hep yüz alsaydı. O zaman işimiz daha kolay ve daha zevkli olurdu. Olmaz olmaz. Not çeşitliliği iyidir. Herkese yüz verirsek bizim değerimiz olmaz.

 

Hepimiz biliyoruz ki not aslında her şey değil. Geçsek de kalsak da önemli olan öğrenmek. Bir şekilde derslerden geçeriz, okuldan mezun oluruz. Ama yeterli bilgi ve donanımla mezun olamadığımız sürece üniversite mezunu olmanın vatana, millete, çevremize ve bize yararı değil zararı vardır. Bütün öğrencilerimize iyi ve huzurlu bir tatil diliyorum. Hepinize geçmiş olsun. Umarım iyi ya da kötü not alsanız bile bu dönem size başarı ve mutluluk yolunda iyi şeyler sunmuştur. Bu dönem için birlikte geçirdiğimiz dersler ve zamanlar için hakkınızı helal edin. Herşeyin samimiyetle sizin iyiliğiniz ön planda tutularak yapılmış olduğuna inanmanızı diliyorum. Her baharınız bir öncekinden daha güzel olsun.

aşk yeniden

aşk, yeniden
akdeniz’in tuzu gibi…
aşk, yeniden
rüzgarlı bir aksam vakti…
aşk, yeniden
karanlıkta bir gül açarken…
aşk, yeniden
ürperen sahiller gibi…
aşk, yeniden
kumsalların deliliği…
aşk, yeniden
bir masal gibi gülümserken…
gözlerim doluyor,
askımın şiddetinden,
ağlamak istiyorum.
yıldızlar tutuşurken,
gecelerin şehvetinden,
kendimden taşıyorum.
aşk, yeniden
akdeniz’in tuzu gibi…
aşk, yeniden
rüzgarlı bir akşam vakti…
aşk, yeniden
karanlıkta bir gül açarken…
aşk yeniden
bitti artık bu son derken
ask yeniden
aynı sularda yüzerken
aşk yeniden
rüya gibi bir yaz geçerken
gözlerim doluyor,
askımın şiddetinden,
ağlamak istiyorum.
yıldızlar tutuşurken,
gecelerin şehvetinden,
kendimden taşıyorum.
aşk yeniden
unutulmuş yemin gibi
aşk yeniden
hem tanıdık, hem yepyeni
aşk yeniden
kendini yarattı kendindenHakkında PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN

PROF. DR. REYHAN ERDOĞAN
Antalya gibi güzel bir kentte yaşamanın ve Akdeniz Üniversitesi’nde üniversitelilerle birlikte olmanın keyfine varan bir öğretim elemanıyım. Yaz adındaki sanatçı ruhlu güzel bir kızın annesiyim. Öğrenmenin ve öğretmenin kutsallığına inanarak dijital bir ortamda, bilim, planlama tasarım ve peyzaj mimarlığı konularında bildiklerimi ve bazen de hissettiklerimi okuyanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Yazdıklarım hakkındaki her türlü görüş, katkı ve önerilerinizi bekliyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*